ŠKODA VISION 7S

ŠKODA VISION 7S

Yedi koltuklu VISION 7S çalışmasını ortaya çıkaran ŠKODA AUTO, markanın sağlamlık, işlevsellik ve özgünlüğü bir araya getiren yeni tasarım diline dair ilk spesifik görünümü sunuyor. VISION 7S aynı zamanda mat gövde rengine sahip ilk ŠKODA’dır. İç ortam, sürdürülebilir malzemeler ve etkileşimli yüzeyler ile karakterize edilir. Konsept otomobil, 89 kWh pil sayesinde WLTP döngüsünde 600 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip.

Son aylarda, işbirliği içinde tamamen yeni bir tasarım dili geliştirdik. Bu yoğun ve heyecan verici projede gösterdikleri büyük özveri ve olağanüstü çalışmaları için ekibime teşekkür etmek istiyorum. Zamanla kendini kanıtlamış çözümler geliştirdik ve cesaretle yeni bir çığır açtık. Minimalist, işlevsel tasarım, bir güvenlik duygusu taşır ve güç yayar, aynı zamanda gelecekte portföyümüze ekleyeceğimiz araçların aerodinamiğini geliştirir. “ŠKODA Tasarım Başkanı Oliver Stefani

89 kWh pili sayesinde VISION 7S, 600 kilometrenin üzerinde bir menzil sunar ve 200 kW’da hızlı şarj etme yeteneğine sahiptir. Bu parametreler, Modüler Elektrifikasyon Araç Takımının teknik olanaklarının altını çizer. İç mekan, bireysel mobilitenin geleceğine bir bakış sunuyor: Farklı durumlar için çeşitli iç mekan konfigürasyonları, çocuk koltuğunun orta konsola montajı ve büyük, döner merkezi ekranın özellikle sezgisel kullanımı rotayı belirliyor. “ŠKODA AUTO Teknik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Johannes Neft”

Yeni tasarlanmış, çarpıcı bir ön uç

Önemli ölçüde daha geniş ve düz ŠKODA ızgarası karanlık ve kapalıdır. Aracın kenarına kadar yeniden konumlandırılan ön farlar, birbirinin üzerine iki sıra halinde düzenlenmiştir ve bunların üzerindeki keskin hatlı gündüz yanan ışık şeridi yanal olarak belirgin kanatlara doğru uzanır ve ışık kümesini oluşturmak üzere uzatır. bir ‘T’.

Keskin hatlara sahip kaput, iyi bilinen ŠKODA serisine atıfta bulunur. Çarpıcı, tamamen yeniden tasarlanmış tampon, dikey olarak düzenlenmiş yedi hava girişine sahiptir ve ortada göz alıcı turuncu bir ek bulunur. Alt apron alanı bir alüminyum alt koruma ile donatılmıştır. Aerodinamik olarak optimize edilmiş büyük tekerlekler, VISION 7S’nin güçlü görsel görünümünü vurgular. Yan görünüm, net yüzeyler ve arkaya doğru hafif eğimli bir tavan çizgisi ile tanımlanır.

Yenilikçi detay çözümleri

Yeni Vision 7S konsept otomobilinin iç kısmı, simetrik bir sargı tasarımına ve kapılara uzanan ve alan hissini artıran geniş, yatay bir gösterge tablosuna sahiptir. Optimal olarak konumlandırılmış bir el dinlenme, ücretli, dikey olarak düzenlenmiş dokunmatik ekran ve dokunsal düğmeler ile etkileşim kurmayı kolay ve kullanışlı hale getirir.

Dikey kontroller, dikey konuşmacılarla yeniden tasarlanmış direksiyon simidine de entegre edilir. Sürücü için gösterge panelinin net bir görünümünü sağlamak için üst ve altta düzleştirilir. Merkezi ekranın altında, üç büyük, dokunsal döner kontrolü olan bir merkez konsol bulunmaktadır; Bunlar, iki büyük düğme ve altındaki dönen bir kontrol ile birlikte, dokunsal bir kontrol paneli oluşturur.

Ortam aydınlatması, şarj durumu da dahil olmak üzere iç mekanın çeşitli alanlarını vurgular ve arabaya girip çıkarken uygun aydınlatma sağlar. Kapı panellerinde ayrıca etkileşimli dokunsal ve görsel unsurlar bulunur.

Entegre çocuk koltuğu, bir araçtaki en güvenli yer olan orta konsolda bulunur. Ön koltukların sırtlıkları, ikinci ve üçüncü sıralardaki yolcular için multimedya cihazları için sahipler ile donatılmıştır. Bunların da onlara entegre sırt çantaları var.

Farklı modlar için kayan kontroller

Geniş iç mekan, farklı durumlar için yeni bir mekansal deneyim sağlayan iki farklı konfigürasyon sunar: sürüş ve dinlenme.

Sürüş modunda, tüm kontroller ideal konumlarına ayarlanır ve sürüş sırasında ilgili tüm bilgileri görüntülemek için merkezi dokunmatik ekran dikey olarak hizalanır.

Dinlenme modu, şarj olurken veya dinlenmek için dururken etkinleştirilebilir; direksiyon simidi ve gösterge paneli öne doğru kayar ve birinci ve ikinci sıra koltuklar daha da rahat bir oturma konumu için geriye doğru hareket eder. Bu seçenek yolculara maksimum alan ve konfor sunar.