Yeni Tiguan

Vehicle Specifications

Make:
Volkswagen

İlham veren aydınlatma.

Far grupları seyahatlerinize ışık tutan teknolojilerdir. Peki ya bu teknolojilerin en yükseği ne farklar getirir? Volkswagen’in yenilikçi IQ.LIGHT – HD Matrix Farları geceleri sadece yolunuzu aydınlatmakla kalmaz, ayrıca size sürüş sırasında destek vererek her seferinde farklı deneyimler yaşatır. Her bir ön farı, birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 19 binden fazla LED modülüyle, farklı sürüş koşullarına kolayca uyum sağlar ve zengin aydınlatma seçenekleri sunar.

Yeni Tiguan’ın uzun farları, trafik işaretlerini daha belirgin bir şekilde görmenize yardımcı olur. Bu özellik sayesinde, otoyollarda yapılan çalışmaların kapattığı şeritler ve değişen trafik koşulları daha kolay fark edilir ve Yeni Tiguan en güvenli şekilde yönlendirilir.

Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğine sahip IQ.LIGHT – HD Matrix Farlar, karşıdan gelen ve önünüzde seyir eden araç sürücülerini rahatsız etmeden daha hassas bir şekilde yolu aydınlatır. Böylece Yeni Tiguan, gece sürüşlerinizde daha güvenli ve konforlu bir deneyim sunar. (O)

Güç ve verimlilik, mükemmel uyum.

Yeni Tiguan e-TSI
Yeni Tiguan'a güç veren en son jenerasyon 1.5 eTSI 150 PS EVO motor, aynı zamanda değişken emme ve egzoz supap zamanlaması ve 350 bar gibi yüksek bir basınca sahip direkt benzin enjeksiyonu ile donatılmıştır. Bu gelişmiş teknolojiler sayesinde tüm günlük kullanım devir aralıklarında maksimum tork değerlerini kullanıma sunan TSI ve eTSI motorlar, her an hazır bir yüksek çekiş gücünü ve sessiz çalışma karakterini garanti eder. Bir turbo şarj, bir elektrikli motor ve 48V’luk bir Lithium-ion batarya’dan güç alan Hybrid sistem, kalkışlarda ve özellikle hızlanma sırasında motorun torkunu artırmak için devreye girer ve yakıt tüketimini 0,5 lt/100 km’ye kadar azaltmaya yardımcı olur. Üstelik frenleme ve benzinli motorun çalışması sırasında kendi kendine şarj olan bataryalar kullanım kolaylığı sunar.

Rotanızı oluşturun, sırtınızı yaslayın.

Volkwagen Yeni Tiguan Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist" Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist", son derece pratik bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında, Yeni Tiguan'ın çok fonksiyonlu direksiyonu üzerinde bulunan butonlardan sistemi aktive edebilir, konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. Sistem, içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, direksiyon, gaz ve frenleme kararlarını sürücünün daha önceden belirlediği maksimum hız limitini ve minimum takip mesafesini baz alarak otonom bir şekilde yapar. Sistem çalışırken Yeni Tiguan'ın ayarlanmış hızı öndeki araçtan hızlıysa, Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist" özellikle otoyollarda öndeki araçla Yeni Tiguan'ın arasındaki mesafeyi sabit tutar. Bunu sağlayabilmek için Yeni Tiguan'ın hızını düşürerek öndeki araç ile eşitler. Gerektiğinde otomatik olarak tamamen durabilir ve önceden ayarlanmış hız limitine kadar yine otomatik olarak yeniden hızlanabilir. (E) (R) * Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

Premium sınıf ayrıcalığı.

Yeni Tiguan Sürüş Deneyim Kumandası Spor modundan konfor moduna anında geçmek mi? Yeni Tiguan'daki Sürüş Deneyim Kumandası "Driving Experience Control"e sahipseniz, bu daha kolay olamazdı. Pratik tasarımı sayesinde Yeni Tiguan'da, yalnızca bir buton aracılığıyla Ambiyans Aydınlatmadan müzik çalma düzenine kadar aynı anda çok sayıda ayar kumanda edilebilir. Nasıl mı? Örneğin sakin bir sürüş benimsediyseniz, sizin için önceden hazırlanmış Atmosferlerden (Atmospheres) "Lounge" seçeneğini seçebilir, dingin bir ambiyans aydınlatmaya ve özel olarak uyarlanmış bir ses moduna kolayca geçebilirsiniz. (L) (E) (R) Sürüş Deneyim Kumandası "Driving Experience Control" şu değişkenleri aynı anda kontrol etmenize olanak tanır; Sürüş Profil Seçimi "Driving Profile Selection" Ambiyans Aydınlatma Ses ayarları