Yeni Tiguan

Vehicle Specifications

Make:
Volkswagen

Göz almayan, göz alıcı teknolojiler.

Tiguan, gündüz olduğu kadar geceleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Dinamik viraj aydınlatma özelliğine sahip LED “Mid” farlar yolu en iyi şekilde aydınlatır, uzun gece yolculuklarında bile gözlerinizi yormadan mükemmel bir görüş sağlar. Bu farların öne çıkan bir diğer özelliğiyse düşük elektrik tüketimleri ve neredeyse aracın kendisi kadar uzun kullanım ömürleridir.

Göz kamaştırmayan, göz alıcı bir teknoloji.

IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken Tiguan'ın tüm ihtişamıyla parlamasına da katkı sağlar.

Sistem, her bir far grubunda yer alan çok sayıda LED modülü bağımsız olarak açıp kapatabilir. Bu sayede, farklı hız, hava ve yol koşulları altında en optimum aydınlatma otomatik olarak sağlanır.1 Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için de bu LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir. 1 Hız limitleri dahilinde.

Otomatik ve güvenli takip mesafesi.

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece uzun yolculuklarda sürücünün üzerine binen yük azalır, güvenlik ve konfor azami düzeyde artar. Bu sistem sayesinde ayrıca, dur-kalk trafikte ilerlerken yeni Tiguan tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile). 1 Maksimum 210 km/s hıza kadar. 2 Hız limitleri dahilinde.

Tek dokunuşla doğru iklimlendirme.

Sezgisel kontrollerle zenginleştirilmiş 3 Bölgeli Dokunmatik Klima "Climatronik", sürücü ve yolcuların konforlu bir şekilde yolculuk etmesine olanak sağlar.
“Touch Slider” dokunmatik kontrollerle sürücü, ön yolcu ve arka yolcu bölümlerinin sıcaklıkları birbirinden bağımsız olarak kolayca ayarlanabilir. Üstelik sistemin sahip olduğu teknoloji bundan daha fazlasını da yapar; sürüş hızınız ne kadar düşükse klima o kadar sessiz çalışır. Ön cam silecekleri çalıştırıldığında veya araç geri vitese geçtiğinde sistem otomatik olarak iç hava sirkülasyon moduna geçer ve tüm istenmeyen kokuları iç mekandan uzak tutar.