VW

Yeni Passat

Vehicle Specifications

Make:
Volkswagen
Sınırsız gökyüzü, konforlu seyahatler.

Volkswagen Yeni Passat Panoramik Cam Tavan

Panoramik Açılır Cam Tavan ile seyahatlerinizde sınırsız özgürlüğün ve manzaranın tadını çıkarın. Yeni Passat’ın neredeyse tüm tavanı boyunca uzanan Panoramik Açılır Cam Tavanı hem ön ve hem de arkadaki yolcuları daha fazla ışıkla buluştururken, sınırsız gökyüzü manzarası sunar. Temiz havaya mı ihtiyacınız var? Yeni Passat’ta bir buton aracılığı ile Panoramik Açılır Cam Tavanın ön yarısı açılır ve arkaya doğru kusursuz bir şekilde kayar. Size de sadece doğanın ferahlığı ile benzersiz bir sürüş deneyiminin keyfini çıkarmak kalır. (E) (R)

Performansın yeni adı.

Performans ve yakıt tasarrufu ile dikkatleri üzerine çeken Volkswagen'in efsanevi TSI motorları, şimdi gelişmiş Mild Hybrid teknolojisini de arkasına aldı: eTSI! Yüksek basınçlı bir turboşarj, Aktif Silindir Yönetimi “ACT” ve yepyeni bir Mild Hybrid tahrik sistemi ile donatılan 1.5 eTSI 150 PS EVO motor, bu teknolojiler sayesinde her an hazır bir yüksek çekiş gücünü ve sessiz çalışma karakterini garanti eder. Yeni Mild Hybid tahrik sistemi 48V’luk bir Lithium-ion batarya’dan güç alarak, kalkışlarda ve ek güç ihtiyacı olduğunda devreye girer. Yakıtın en çok tüketildiği bu iki senaryoda içten yanmalı motorun yükünü azaltan stratejik çalışma konsepti sayesinde 0,4 lt/100 km’ye kadar ek yakıt tasarrufu sağlayan eTSI, frenleme ve benzinli motorun çalışması sırasında bataryayı kendi kendine şarj eder.* (B) (E) (R)
*Sadece 1.5 lt motora sahip versiyonlarda standart olarak sunulmaktadır.
Gelişmiş aydınlatma, akıllı sürüş.

Volkswagen Yeni Passat IQ Light- Led Matrix Farlar

Yeni Passat'ın aydınlatma alanında otomotiv endüstrisinin en gelişmiş teknolojik seviyesini ifade eden IQ.LIGHT – LED Matrix Farları, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken aynı zamanda gece trafiğinde ışıldamasına da katkı sağlar. Sistemi yöneten yapay zekâ algoritması ile birbirinden bağımsız olarak çalışan çok sayıda LED modül, farklı hava ve yol şartlarında en optimum aydınlatmayı garanti altına alır. Üstelik IQ.LIGHT - LED Matrix Farlar, Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde LED modüllerini gerektiğinde ayrı ayrı ve birbirinden bağımsız bir şekilde kapatarak, diğer yol kullanıcılarını rahatsız etmeden sürekli olarak uzun farlarla sürüş yapmanıza olanak tanır. (E) (R) Zarif bir ışık şeridi, farlar ve Volkswagen logosu arasında uzanır ve Yeni Passat'a benzersiz bir ışık imzası kazandırır. Arkada ise 3D efektli açılış/kapanış animasyonu, dinamik arka sinyaller, animasyonlu fren lambaları LED Stop Lamba grubunu tamamlayan unsurlardır. (E) (R)
Pratiklik ve düzenin kombinasyonu.

Volkswagen Yeni Passat Bagaj Yönetim Sistemi

Kabul edelim; Yeni Passat gibi tam 690 litrelik, rakipsiz ve devasa bagaj hacmi sunan bir otomobilde, bu hacmi her zaman tam olarak doldurmanız mümkün değildir. Bu, virajlarda veya ani manevralarda bagajdaki yüklerin hareket etmesine ve oradan oraya savrulmasına neden olabilir. Ancak elbette endişeye yer yok çünkü bir önceki nesline göre sabitleme ve konumlandırma özellikleri geliştirilen Bagaj Yönetim Sistemi ile Yeni Passat artık çok daha düzenli ve güvenli. Yeni Passat'ta bulunan Bagaj Yönetim Sistemi'nin sabitleme çubuğunu, sabitleme noktalarına istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. Yerleştirdiğiniz çubuğu sabitleme elemanları ile destekleyebilir, böylece bagajda bulunan eşyalarınızı seyahatiniz boyunca yerinden kıpırdatmadan güvenle taşıyabilirsiniz. (B) (E) (R)