Audi

RS e-tron GT

Vehicle Specifications

Make:
Audi

Dış tasarım

Bir otomobili yeniden yorumlama tutkusu, aerodinamik performanstan ilham alan sade tasarıma da yansıyor. Aşamalı lüks, duygularla dolu bir sürüş deneyimini daha da yoğunlaştırmak için itici güç sağlar. Karakteristik: Kırmızı eşkenar dörtgen ile RS amblemleri.

Animasyonlu ışık şeridi arka kısmın tüm genişliği boyunca uzanır ve dış kenarlarında aydınlatma ünitelerinin kendi içindeki ayrı V şekilli LED segmentleri ile çerçevelenir. Bu çift geri vites lambası ve gösterge işlevi Audi için bir ilktir.

Audi lazer ışığına sahip isteğe bağlı Matrix LED farlar, ilerici bir tasarım dilinin temel bir yönüdür. Kusursuz bir ifade, dinamik ışık sıralamasının yatay olarak yayılan bir ışık dalgası gördüğü mavi X öğesinin bulunduğu ışık imzasıdır.

Cesurca şekillendirilmiş omuz çizgisi ve ayırt edici arka difüzör, etkileyici bir güç izlenimi veriyor. Audi RS e-tron GT²’nin arkasına kadar uzanan hafif eğimli tavan çizgisi, aracın hareketsizken bile ileri gitme aciliyetini ifade ediyor.

Görünürdeki her şey: Tamamen dijital 12,3 inç renkli ekrana sahip sadeleştirilmiş kokpit ve orta konsol ergonomik olarak sürücüye yöneliktir.
Alt gövdeye entegre edilmiş 800 voltluk lityum iyon pil, hem şarj olurken hem de sürüş sırasında son derece yüksek performans sunar. Geri kazanım sistemi ile bağlantılı olarak, WLTP ölçüm prosedürüne göre 472 km'ye kadar bir menzil hesaplanmıştır (Ortalama güç tüketimi¹ kWh/100 km: 20,2–19,3 (NEDC); 22,6–20,6 (WLTP); Ortalama CO₂ emisyonları¹ g/km: 0. Aralıklarda verilen elektrik tüketimi ve CO₂ emisyonu değerleri, araç için seçilen donanıma bağlıdır). Audi RS e-tron GT²'nin performansı şarj sırasında da kendini gösterir: 270 kW'a kadar 800 voltluk şarj istasyonlarında – standart olarak. Sonraki 100 km için yeterli gücü şarj etmek yaklaşık 5 dakika sürer. Yaklaşık 22,5 dakikada pil şarjı %5'ten yakl. %80'e çıkar.
Sürüş dinamikleri
Audi RS e-tron GT²'nin tamamen elektrikli quattro dört tekerlekten çekiş ile sunduğu güç etkileyici. Ön akstaki ve arkadaki bir motor 440 kW'a kadar güç sağlar (Ortalama güç tüketimi¹ kWh/100 km olarak: 20,2–19,3 (NEDC); 22,6–20,6 (WLTP); g/km olarak ortalama CO₂ emisyonları¹: 0. Aralıklarda verilen elektrik tüketimi ve CO₂ emisyonu değerleri, araç için seçilen donanıma bağlıdır).