Golf-R

Vehicle Specifications

Make:
Volkswagen

Tasarıma yansıyan yarış tutkusu.

Dinamik ve sportif detaylarıyla Golf R, heyecan verici bir görünüme sahip:

  • Ön: Çift “L-LED” gündüz sürüş farları ve dinamik viraj aydınlatması ile zenginleştirilmiş LED farlar, Golf R’a özel, motor sporları seviyesinde bir aerodinami sunan tampon ve parlak siyah radyatör ızgarası.
  • Yan: Parlak siyah marşpiye kaplamaları, ön çamurluklarda ve bagaj kapağında R logosu, mat krom veya isteğe bağlı olarak karbon ya da parlak siyah renk seçeneklerinde tercih edilebilen ayna kaplamaları.
  • Arka: Golf R’a özel parlak siyah difüzörlü tampon, 4’lü egzoz çıkışı ve Dinamik sinyallere sahip LED stop lambaları.

Motor sporları için özel olarak geliştirildi.

Golf R ile yarış pistinde de lidersiniz. Çünkü Golf R gücünü, yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonu ve egzoz turboşarj teknolojilerine sahip 300 PS gücünde bir TSI motordan alıyor. Motor kapağındaki R logosu, göze çarpan önemli bir tasarım unsuru. Etkin güç aktarma sistemi, direkt enjeksiyon ve akıllı turboşarj özelliklerinin yanı sıra öne çıkan olağanüstü tork değeri sayesinde nefes kesici bir performans ve etkileyici bir sürüş deneyimi sizi bekliyor. Etkileyici bir örnek vermek gerekirse Golf R, 4,7 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.

Çok mu trafik var? Stres yapmaya gerek yok.

Adaptif hız sabitleyici "ACC" sisteminde gelişmiş bir radar, araç önünde bulunan yaklaşık 200 m’lik bir alanı sürekli olarak tarar ve önde seyreden araçlara olan güvenli takip mesafesini sürekli olarak korur1. Adaptif hız sabitleyici "ACC", dur-kalk trafikte de ekstra konfor sunar. Bu sistem sayesinde Golf R, önde duran aracın arkasına yanaşıp durur ve sonra tekrar hareket eder2. Maksimum 210 km/s hıza kadar. Hız limitleri dahilinde.

İstediğiniz tüm bilgiler gözünüzün önünde.

Klasik hız göstergesi mi, yoksa yüksek çözünürlüklü navigasyon haritası mı? Neden ikisi birlikte olmasın? Sportif R görünümüne sahip Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” ile her ikisine de aynı anda sahip olabilirsiniz. Daha fazla sürüş verisi bulabileceğiniz çeşitli bilgilerin yanı sıra hız ve devir göstergeleri ile kilometre sayacı gibi klasik ekranlara erişebilirsiniz. Üstelik bunu çok fonksiyonlu R deri direksiyon ile hızla ve kolayca yapabilirsiniz.
  • Yüksek çözünürlüklü 12,3" renkli TFT ekran.
  • Farklı grafik görünüm seçenekleri.
  • Farklı sürüş destek sistemlerinin görüntülenmesi.